5345

Göz Hastalıkları

Tıp merkezimiz bünyesinde “ GÖZ HASTALIKLARI” bölümümüzde; rutin göz muayene ve tedavisi yapılmasının yanı sıra; gözün kırma kusurlarına bağlı görme sorunları veya gözün ön ve arka segmenti ile ilgili olası bazı göz hastalıklarına bağlı görme sorunları poliklinik muayeneleri sırasında tanı ve ayırıcı tanıları yapılarak tedavi ve çözümleri hastalara anlatılmaktadır.
 
Normal göz kontrol muayeneleri yanında bebek ve çok yaşlı hastalar dahil her türlü başvuruda şikayet nedenine tanı konmakta, hastalar gereğinde öğretim üyeleri nezaretinde tekrar muayene edilmekte ve takip edilmesi gereken hastalar kliniğimiz birimlerine bağlanarak randevuları ayarlanarak izlenmektedirler.
 
Mümkün olduğunca tüm gelen hastalara bakılmaya çalışılmakta özellikle ciddi göz sorunları olanlar, diğer göz hekimleri tarafından sevk edilenler, uzaktan gelenler ve acil olanlar geri çevrilmeyip aynı gün içinde bakılmaktadır. Mevcut alt yapımız ve ekimiz sayesinde aşağıda da sıralanan göz hizmetleri ile hastalarımızın göz sorunları uzak merkezlere gitmelerine ihtiyaç bırakmayacak şekilde çözülmeye çalışılmaktadır.